Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları

Midilli Molivos
Midillinin kuzeybatı ucundaki Molivos veya Mitimna her zaman adanın turizm başkenti olmuştur ve şüphesiz hem yerli hem de bu muhteşem yeri ilk defa ziyaret eden turistler için bir çekim merkezidir.
1960 larınn başlarından beri önemli sayıda şair, ressam ve aydın, bu eşsiz mimari tarzı ve tarihini kitle turizmine karşı korumayı başarmış bu yerden etkilendi. Adadaki ikinci büyük kale olan görkemli ortaçağ kalesi kayaların üzerinde marka gibidir. Kalenin hantal ahşap görünümünden etkileneceksiniz. 
Kale ve çevresi günümüzde yerleşim yerlerinden çok ötededir. Taş ve ahşaptan yapılan tüm konutlar birbirinden uzakta ve bahçe içinde ve balkonlarıyla eşsiz planlama ve mimari kimlik dikkate alınmıştır.

Şüphesiz bu muhteşem köy devlet tarafından korunmuştur. Köyün en ucunda bulunan resmedilmeye değer liman bu nefes kesici manzaraya biraz yerel renk katar. Molivos u ziyaret edince, Hagios Pandeleimonas Kilisesi, Hagia Kiriaki Kilisesi ve 1795 te inşa edilmiş Taksiarhis Bazilikasını görmeye değer. Buna ilaveten, Molivos, Osmanlı egemenliğindeki hareketli geçmişine tanıklık eden birçok kamu binasına ev sahipliği yapar. Resmedilmeye değer küçük meydana götüren iki alışveriş şeridi vardır.

Ege denizinin panoramik manzarasını sunan rahat balkonlu restoranlar kadar, şeridin iki tarafında birçok geleneksel restoran, kafe ve mağazalar ilginizi çeker. Molivos, Çaruhis, Halepas, Mitaras gibi değerli tabloların sergilendiği Belediye Sanat Galerisinin yanı sıra önemli arkeoloji koleksiyonuna da ev sahipliği yapar. Sanat galerisinin önünde Molivos doğumlu ünlü romancı Argiris Eftaliotis in bir büstünü görebilirsiniz.
 

DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...