PRAG VİYANA BUDAPEŞTE

 • Gezi Tarihi: 05 Ekim 2017 - Perşembe
 • Hareket Saati: 01:00
 • Fiyat: Kişi Başı 549€
 • Hits: 4284
PRAG VİYANA BUDAPEŞTE
telephone

(+90) 266- 312 41 52

mobile

(+90) 533- 663 96 98

email

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Rehber

 • Var

Ulaşım

 • Uçakla

Başlangıç Yeri

 • Ayvalık Acenta Önü

Gezi Süresi

 • 8 Gün 7 Gece

Hizmete Dahil

 • İstanbul-Prag / Budapeşte İstanbul Gidiş & Dönüş Uçak Biletleri ( Pegasus Havayolları)
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Şehirler arası transfer
 • Ayvalık - İstanbul / İstanbul - Ayvalık Transferleri
 • 7 Gece 4* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüslerde Ulaşım
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Meis Turizm Güvencesi

Hizmete Dahil Değil

 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu (15 TL)
 • Vize Ücreti (125 €uro)
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Otellerdeki Ekstra Harcamalar
 • 65 Yaş ve Üzeri Zorunlu Sigorta Prim Farkı
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Turlar

Güzergah

 • İstanbul
 • Prag
 • Almanya
 • Viyana
 • Slovakya
 • Budapeşte

Tur Programı

05 EKİM 2017 – PERŞEMBE

Perşembe gecesini, Cuma'ya bağlayan gece saat 01:00 de, Ayvalık'tan Hareket ediyoruz. Ayvalık - Balıkesir - Bursa yol güzergahı üzerinden İstanbul'a varıyoruz.

 

1.GÜN /06 EKİM 2017 – CUMA PRAG ( ÇEK CUMHURİYETİ )

Kahvaltı molamızın ardından Pegasus  Havayolları ile 13:05 de Çek Cumhuriyeti’ nin Başkenti Prag’a uçuyoruz.  Saat 14:50’ da Prag' a iniş yapıyoruz. ( 2Saat 45dakikalık)
Pasaport işlemlerimizin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  PRAG’da gezilecek yerler sıralamasında PRAG  KALESİ(Pražský hrad) ilk sırayı almaktadır. Premysl Hanedanın kalesi olan PRAG  KALESİ, sonrasında Roma Germen İmparatorluğu’nun merkezi olarak kullanılmıştır. Günümüzde Cumhurbaşkanlığı Ofisi olarak kullanılan kalenin birçok kısmı 16.ve 18.
yüzyılda yenileme çalışmaları sonucunda yapılmıştır.  Kalenin bulunduğu alanda yer alan GEORGİOS BAZİLİKASI  ile VITUS BAZİLİKASI  10. yüzyılda inşa edilmiştir. Kaleye gezmeye gittiğinizde PRAG  için önemli olan ve görülecek pek çok kilise ve yapının da kalenin olduğu yerde konumlandığını göreceksiniz.  
PRAG  KALESİ içerisinde birçok önemli gezi noktası yer alıyor. İhtişamlı Aziz Vitus KatedraliEski Kraliyet Sarayı, rengarenk sevimli evlerin yer aldığı Altın Yol, 16. yüzyılda kaleyi canlandırmak için yapılan Bahçeler, I. Ferdinand’ın karısı Anne için yaptırdığı Yaz Bahçeleri, 921 yılında yapılan Aziz George Bazilikası, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi,Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsügöreceğimiz yerler arasında.
Panoramik şehir gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimizle (extra) VLTAVA NEHRI TEKNE TURU (Aksam açık büfe yemekli) ile de başka bir yüzyıla yolculuk yapma olanağı buluyoruz. Gezinin ardından 3 gece konaklamamızı yapacağımız otele  gidiyoruz.

 

Ekstra gezi: VLTAVA NEHİR TURU 45 EURO   (Açık Büfe Yemekli- Hoş geldiniz içkisi ve 1 yerel içecek dahil) Prag’ın timsali VLTAVA NEHRİ sizleri romantik ışıltılarıyla geçmiş yüzyıllara, masalsı bir ortama sürüklerken açık büfe Çek yemeklerinden tadıp içkinizi yudumlayacaksınız. Müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor.  Romantik ve görsel bir gece geçireceksiniz.

 

2.GÜN / 07 EKİM 2017  – CUMARTESİ  (PRAG – KARLOVY VARY)

Kahvaltı sonrası PRAG  yolculuğumuza kaldığımız yerden (Extra) Karlovy Vary çevre Gezisi ile devam ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin Bohemya bölgesinde bulunan bir şehir. Çek Cumhuriyeti'nde içmeler ve kaplıcalarıyla ünlü turizm kenti. Batı Bohemya'da 1370'de İmparator Karl IV tarafından kuruldu. Uluslararası Karlovy Vary Film Festivaliylede bilinir. "Kralın Banyosu" anlamına gelen kenti bugüne kadar dünyadaki pek çok ünlü siyasi, asker ya da sanatçı ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün de tedavi için gittiği kent, sağlık kenti olarak bilinir. Ulu Önderimizin haricinde de buraya bir çok ziyaretlerde bulunan ünlülerden Karl Marx, Sigmun Freud, Hitler, Beethoven ve Mozart’ı da söyleyebiliriz. Avusturya, Macaristan İmparatorluk sayfiye yerlerinden biri olmuş ve Art Nouveau tarzı binalari,içmeleri ve kaplıcalarıyla Bohemia krallığının en önemli kenti olmuştur. Kâğıt helvaları,Becherovka içkisi ve porselenleri ile de ünlüdür. Tur sonunda otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman.

 

Akşam ise dileyenler için (Extra) olarak düzenlenecek Tarihi Orta Çağ ÇEK Gecesi ( SHOW+Yemek+ limitsiz içkili) bir başka alternatif. Gezinin ardından otobüsümüz ile ...................... otelimize dönüyoruz.

Ekstra Çevre gezisi: KARLOVY VARY GEZİSİ 60 EURO(Öğle Yemekli + 1 yerel içecek dahil )
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız.Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: ORTA ÇAĞ GECESİ GEZİSİ  65 EURO (SHOW + YEMEKLI ve limitli içkili)

Gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli ve en çok rağbet gören eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Gerçek bir Orta Çağ ortamında ve Ortaçağdan kalma mekanda yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. Unutamayacağınız bir gece olacak.

3.GÜN / 08 EKİM 2017  – PAZAR (TEREZİN – DRESTEN )

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, misafirlerimiz için sunulan (extra)  Terezin ve Dresden gezisini yapıyoruz.

Ekstra Kültür ve Çevre gezisi: 45 EURO TEREZİN (Theresienstadt)

TEREZİN Adını, Habsburg Hanedan’lığında  uzun yıllar hüküm sürmüş olan Maria Theresa'dan alan şehir, özellikle 19. yüzyılda askeri ve siyasi tutukluların yerleştirilmesi için kullanılmıştır. Ancak 1940 da şehri ele geçiren Gestapo burada hemen bir hapishane inşa etmiştir.  Kasım 1941 de şehir  Getto ’ya dönüştürülmüştür. Naziler tarafından ise bir Yahudi yerleşimi olarak tanıtılmış olup, aslında burası bir toplama kampına dönüştürülmüştür. Aynı zamanda Auschwitz'e götürülen Yahudiler için bir geçiş noktası olmuştur.
144.000 kişinin esir tutulduğu, 88.000 kişinin diğer ölüm kamplarına gönderildiği, ve 33.000 kişinin son nefesini verdiği bu kamp  için  ‘Utancın Somut hali’  diyebiliriz. Yüzlerce insanın kaldığı küçücük odalar, borusu olmayan sobalar, çeşmesinden su akmayan lavabolar, kurşuna dizildikleri duvar, kaçmaya çalıştıkları geçitler.. Duygularınıza hakim olamayacağınız, bulunduğunuz ortamdaki havayı solurken az da olsa bu vahşeti yaşayanların hissettiklerini hissedebileceğiniz bir gezi olacaktır.
Son olarak da aklınızda kalacak ilginç görüntülerden bir tanesinin de kampın girişinde yazılı olan slogan olacaktır. ‘Arbeit Macht Frei. Çalışmak özgür kılar.

Ekstra Kültür ve Çevre gezisi: :  60 EURO  DRESDEN – ALMANYA (Drežďany)
Bir günde iki farklı ülkede iki ayrı temayı kapsayan gezimize,  Almanya’nın  Dresden şehrine  yapacağımız  otobüs yolculuğumuzla  devam ediyoruz.
Almanya Topraklarına, Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan ,Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche Kilisesi
(Kadınlar Kilisesi), Kiliseye orta çağda kadınlara yapılan haksızlıklara yüzünden kadınlar kilisesi adı verilmiş. Zwinger Sarayı, Barok mimarisi örneği olan Zwinger sarayı, 1710-1732 yılları arasında yapılan sarayın adı mekanın yerinden geliyor. Zwinger iki sur arasında ki yer demekmiş. Galerilerde çeşitli sergiler var ki bunlardan biri de dünyanın ikinci büyük porselen müzesi (birinci Topkapıdaymış). Zwinger'in ana giriş kapısı olan 'TAÇ KAPISI' en etkileyici  bölümüdür.
Semper Operası, Saksonya Dresden Devlet Operası'nın opera binası, Saksonya Devlet Orkestrası Dresden'in  konser salonudur. 13 - 14 Şubat bombardımanı ile yıkılan opera 1985'de tekrar onarılmış olup  Semperoper'in önündeki heykel ise  Sakson kralı Johann anısına yapılmıştır. Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak
Gezinin ardından dileyen misafirlerimizin katılacağı akşam yemekli (extra) ÇEK FOLKLORİK SHOW
( 50 EURO- Yemek + Limitli İçki )gece turumuzdan sonra otelimize dönüyoruz.

4.GÜN / 09 EKİM 2017  – PAZARTESİ VİYANA- WIEN  ( AVUSTURYA – AUSTRIA )

Oteldeki kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, otobüsümüzle Viyana ’ya doğru yola çıkıyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında Prag'dan Viyana'ya giderken,  arzu misafirlerimizle (EXTRA) Cesky Krumlov Ortacag kentini görmek ve  gezmek mumkun olacak.

Ekstra gezi:CESKY KRUMLOV  35  EURO  (2,5-3 saat)

Prag’ın güneyinde yer alan yolumuzun üzerinde olan şirin mi şirin bir kent-kasabadır. Almanca “Krumme Aue” kelimesinden gelen yani “çarpık çayır” anlamında olan bu şehre, kıvırılıp uzayan Vltava Nehri’nin oluşturduğu menderes üzerine kurulu olması ve kaleden bakıldığında  neden bu ismi aldığı anlaşılmaktadır.

Muhteşem manzaralar sunan bahçeleri ile çevrili, iyi korunmuş kalesi ile UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası ilan edilen tarihi şehir doğal bir film seti gibidir. Prag’ın küçük kardeşi Masal tadında bir kasaba da denmektedir. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Orta Çağ ve Rönesans dönemi tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecektir. Ayrıca sevimli sıra sıra evlere hediyelik dükkanlarına, kafelere bakarak yürüyeceğiniz sokaklarında adeta kendinizi bir film setinde gibi de hissedeceksiniz.                                                                           

Buradaki güzel gezimizin ardından Avusturya’nın başkenti Viyana’ya doğru otobüsümüzle hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrasında (202,1 km) Viyana’ya varıyoruz. Viyana'ya varışımızda yapılacak panoramik şehir gezimizde, Yeşil bir kubbe ve Herkül heykellerinin süslediği, HOFFBURG SARAYI, ayrıca Sarayın karşısında bulunan meydan ise daha önce hiçbir şehirde bu kadar müze binasını bir arada göremeyeceğiniz, Müzeler Meydanıda denilen meydanda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Şehrin tam merkezinde yer alan ve şehrin en güzel mimarisine sahip yapılarından biri olan OPERA BİNASI,  PARLAMENTO BİNASI, Viyana'nın sembolü haline gelen Belediye Sarayı yani "Wiener Rathaus",  Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi panoramik olarak görülecek yerler arasında yer alacaktır.
Ekstra gezi: VİYANA GRINZING BAĞLARI 50 EURO (YEMEKLİ+MÜZİK+İÇKİLİ)
Viyana'dan 30 dakikalık uzaklıkta bulunan, vadileri üzüm bağları ile dolu çok şirin bir kasabadır. Grinzing'de "Heurigen – Şarap Evi" adı verilen çoğunlukla kendi bağlarının üretimi olan şarapları tadıldığı, yemekte canlı müzik dinleyebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Burada zevklı, lezzetli ve eğlenceli yemeğimizi alıyoruz.

Gezi sonrası 2 gece konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleşiyoruz.

 

5.GÜN / 10 EKİM 2017  – SALI ( VİYANA- WIEN )

Kahvaltı sonrasında, misafirlerimiz için sunulan (extra) Viyana  Ormanları  ve Yazlık Saray SCHONBRUNN - Wienervald-Seegrote-Mayerling-Baden Gezisiile gününüzü değerlendirebilirsiniz.

Ekstra Kültür ve Çevre gezisi: WIENERWALD GEZİSİ 50 EURO
Ekstra Kültür ve Çevre gezisi: SEEGROTE                                      Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote Viyana şehir merkezinden çıkıp Viyana ormanlarının içine gireceğiz.    Bir yer altı maden ocağı iken bir patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölü oluşan Seegrote, Viyana’nın dışında yer alan ve  Avrupa‘nın en büyük yeraltı gölüdür. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağı olan Seegrote de etkileyici bir tekne gezisi yapma imkanımız da olacak.
MAYERLING                                                                             Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilerek bir sonraki durak olan  Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü. Bu köşkte,Avusturya- Macaristan imparatoriçesi Elisabeth'in (Sisi) ilginç ve hüzünlü bir öyküsü var. Üç çocuğunun da ölümünü görüyor. Güzelliği,  mutsuzluğu,  halkla iç içe oluşu, asi ve kararlı oluşu ve bir suikasta kurban gitmesi onu halk gözünde kahraman yapmış. Bugün Viyana için Sisi, sanki bir turizm elçisi, tek başına bir marka gibi! "İmparotoriçe Sisi" adıyla beyazperdeye uyarlanan filmi bir zamanların efsane yıldızı Romy Schneider oynamıştı. Ayrıca bu köşkte yaşanan dram; tiyatro, opera, sinema ve müzikale taşınmıştı.  Güçlü ve ihtişamlı bir imparatorluğun sona ermesine neden olacak sonun başlangıcı olan Mayerling Faciası İmparator Franz Joseph ve İmparatoriçe Bavyeralı Elisabeth'in tek oğulları Veliaht Prens Rudolph'un ölümünü rehberimizden dinliyoruz.Günümüzde ise bu köşk Carmelita rahibelerinin yaşadığı bir manastır olmuş. Hıristiyanların en radikal cemaati olan dünyada sadece 8 rahibenin kaldığını ve papaya bağlı olarak yaşamlarını sürdürdüklerini söyleyebiliriz. Ayrıca bu cemaat senelerdir hiçbir şekilde dışarı çıkmaz ve yüzlerini göstermezlermiş.

BADEN – SCHONBRUNN SARAYI
Bethooven’ ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden. Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında ayrica panoramik olarak Schönbrunn Sarayı Bahçeleri yer alıyor.
Bahçeleri ve çeşmeleriyle tanınan bin 200 odalı sarayın hayvanat bahçesi ise Avrupa'nın en eskilerinden olan saray,
İmparatorluk ailesinin yazlık konutu olarak kullanılmış. İlk kısmı girişte muhteşem görünmektedir ancak asıl ilk binaya sırtınızı verip harika bahçe düzenlemesi ve Yemyeşil bir patika boyunca yukarı doğru yürüdüğünüzde sizi Gloriette denilen bir taç misali zafer takı ve arkasında bir gölet karşılıyor.  Bu yazlık saray İmparator Franz Joseph'in eşi, Sissi adıyla tanınan İmparatoriçe Elisabeth'in en sevdiği mekanmış.
Burada kısa bir sure serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Burada geçireceğimiz güzel zamandan sonra da konaklama için otelimizde dönüyoruz.
6.GÜN / 11 EKİM 2017  – ÇARŞAMBA BUDAPEŞTE - BUDAPEST ( MACARİSTAN HALK CUMHURİYETİ )
2 Gece konaklamamızı yaptığımız otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, otobüsümüzle Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında Viyana'dan Budapeşte’ye giderken,  arzu misafirlerimizle (extra) Slovakya - Brastilava kentini göreceğiz..
Brastilava gezimizin ardından Budapeşte’de yapılacak panoramik şehir gezisiyle devam ediyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası, ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesikeşif duraklarımız. Sonrasında 2 gece konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşamda (extra) Macar Folkloru ve Çigan Gecesi sizlere sunuluyor.

 

Ekstra gezi: BRASTILAVA ( SLOVAKYA ) 25 EURO
Slovak ’yanın başkenti olan Bratislava Son derece şirin bir başkenttir. Ayrıca "brat" kökü kardeşlik anlamına geldiğinden; Bratislava, Slav Kardeşliği anlamına gelmektedir. Tuna Nehrinin kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır.

Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, yaklaşık 10 adımda bir kraliyet simgeleri bulunan Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası bu turumuzda görüp keşfedeceğimiz yerlerdir.

Bunların yanı sıra sizlere hayatın ironisinin güzel bir örneği olan gerçek bir hikayeyi de aşağıda paylaşmak isteriz. ‘Eskiden Bratislava'da sürekli kanalizasyon çalışması varmış, Tuna nehrinin taşmış olduğu bir gün, dışarıdan 2000 kişi gelmiş çalışıp selin izlerini silmek için... Günler geçmiş bakmışlar ki işler hala bitmemiş sonunda, anlaşılmış ki bu çalışma boyunca yer altında çalışan işçiler, yorulup sıkıldıklarında kafalarını dışarı çıkartır, dışarıyı izlerlermiş. Meğerse çalışanlar güzel kızları seyretmekten iş yapmaya vakit bulamazlarmış. Evet, ıslık çalıyor, göz kırpıyor ve güzel kızların bacaklarına bakıyorlarmış… ‘
Ekstra gezi: YEMEKLİ MACAR VE ÇİGAN GECESİ 50 EURO (Show + yemek)
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü Gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.
7.GÜN / 12 EKİM 2017  – PERŞEMBE BUDAPEŞTE

Kahvaltı sonrasında otelden çıkışımızı yapıp arzu eden misafirlerimizle (extra) Osmanlı ve Macar Tarihine konu olmuş ünlü  TUNA KIVRIMI- Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisini gerçekleştiriyoruz.
Bu arada Budapeşte, Buda ve Peşte olarak anılıyor. 1873 yılında Budin ve Peşte şehirlerinin birleşiminden ortaya çıkan bir başkent. Buda tarafı biraz tepelik olduğu için bu bölümden Tuna nehrinin diğer yakasındaki düzlük bir alana kurulmuş olan Peşte şehrinin izlemek mümkün. Budapeşte Orta Avrupanın Parisi, Osmanlının Nazlı Budini. Kısacası Adı tarih boyunca nasıl anılırsa alınsın her geleni kendine bir şekilde aşık etmeyi başarmış bir şehir. Akşam ise eğlenceli bir gezi alternatifi olan ve Dünyanın en ihtişamlı ışıklandırma ödülüne sahip şehirde gece (extra)  düzenlenen Tuna Nehri Tekne Gezisi ile romansı keşfetme imkanı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize
dönüyor ve dinleniyoruz.

 

Ekstra gezi :  ESTERGON, VISEGRAD VE SZENDENTRE 60 EURO (Öğle Yemekli)

ESZTERGOM - ESTERGON
Esztergom (biz Estergon diyoruz), Macarlara yaklaşık 250 yıllık başkentlik yapmış. Macaristan’ın sadece eski başkenti değil aynı zamanda din merkezi de olan bir şehirdir. Şehrin her tarafında bunun etkilerini görebiliyorsunuz. Şehirde bulunan birçok müze Hristiyanlıkla ilgili olup, Ülkenin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü en büyük kilisesini bünyesinde barındıran , Esztergom Basilica..

VISEGRAD
Visegrad bir ortaçağ kalesi, Ortaçağ krallarının ihtişamlı hayatının göstergesi kale, aynı zamanda bir av şatosu. Visegrad aynı zamanda bir termal şehir. Slavca da Yüksek şehir anlamına gelen Visegrad, yani bir yayla şehri. Serin olduğu için, yazları kraliyet bu şehre gelirmiş. Visegrad, Avrupa tarihinde, Çek, Macar, Polonya krallarının toplandığı yermiş. Günümüzde de Çek, Macar, Polonya ve Slovak liderlerinin toplantıları burada yapılıyormuş.

SZENDENTRE
Szendentre Tuna nehri kıyısında oldukça sevimli bir kasaba. El sanatları ile uğraşan küçük atölyeler, küçük restaurantlar ve bir sürü hediyelik eşya satan dükkanlar var. Kısacası bu sevimli kasaba tam bir alışveriş cenneti. Macaristan`a özel ürünler, el işi örtüler, kristal, porselen, hediyelik eşyalar...
Ekstra gezi: TUNA NEHRİ TEKNE GEZİSİ 35 EURO
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacak ve Tuna nehrinin büyüsüne kapılacaksınız.
8.GÜN / 13 EKİM 2017  – CUMA 

2 Gece konaklamamızı yaptığımız oteldeki kahvaltı sonrasında,  rehberimizin belirteceği saatte (09:00 Otel’den hareket} Budapeşte Ferihegy havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.. Pegasus  Havayolları ile  yerel saat  12.50 da havalimanından İstanbul Sabiha  Gökçen Havalimanına uçuyoruz. Türkiye saati ile 15.50’da Sabiha Gökçen Havalimanında oluyoruz.
Buradaki çıkış işlemlerimizin ardından Otobüsümüzle İstanbul – Bursa – Balıkesir yol güzergahı üzerinden Ayvalık’ a hareket ediyoruz.

Başka bir Meis Turizm Organizxasyonunda görüşmek dileğiyle…

 

TEK TUR SATIŞ FİYATLARI:

PRAGUE  
VLTAVA YEMEKLI NEHIR GEZISI : (Açık büfe yemekli) 45 €
KARLOVY VARY GEZISI (Öğle yemekli + 1 içecek dahil) 60 €
ORTACAG GECESI : ( SHOW + yemekli ve limitli içki dahil) 65 €
TEREZIN NAZI KAMPI : Kültür ve tarih turu 45 €
DRESDEN-ALMANYA : Kültür ve alışveriş çevre gezisi 60 €
CEK FOLKLORIK GECESI : (SHOW+ yemekli ve limitli içki dahil) 50€
CESKY KRUMLOV orta çağ kenti : (Viyana yolu üzerinde) 35 €
VİYANA  
WIENERWALD CEVRE GEZISI 50 €
GRINZING KASABASI Viyana bağları gezisi.(Yemekli +limitli) 50 €
SLOVAKYA BRATISLAVA….(Budapeşte yolu üzerinde) 25 €
BUDAPEŞTE  
(DUNAKANYAR) TUNA KIVRIMI ESTERGON KALESI
( öğle yemekli, tarihi ve kültür çevre gezisi)
60 €
TUNA NEHRI GEZISI (İçecek dahil çevre gezisi) 35 €
MACAR ve CIGAN gecesi (Show +yemekli ve limitli içkili) 50 €
TOPLAM 13 TUR ve TEK SATIŞLARDA 630 YERINE SADECE 500 EURO

 

 

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.meisturizm.com'dan temin edebileceğiniz "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Bu durumdan Meis Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.


18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyat Bilgisi

  NAKİT K.K.Tek Çekim 3 Taksit 6 Taksit
KİŞİ BAŞI 549€ 549€ - -
TEK KİŞİ
849€ 849€ - -
0 - 2 Yaş
- - - -
2 - 12 Yaş - - - -

 

BANKA HESAP NUMARALARI

Banka Şube IBAN Hesap No Şube Kodu
is-bank Ayvalık TR46 0006 4000 0012 1200 6154 68 615468 2120
garanti Ayvalık TR02 0006 2000 7890 0006 2996 06 6299606 789
akbank Ayvalık TR61 0004 6003 0888 8000 0900 51 90051 308
yapikredi Ayvalık TR03 0006 7010 0000 0089 7934 29 89793429 139

DETAYLAR / UYARILAR

 •  Meis Turizm ve/veya Rehber gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
 •  Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir iklim koşullarına ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak programda değişiklik yapabilir.
 •  Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Meis Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.   
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 •  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir. Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
 • Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişi başı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.   
 • Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi temel alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Meis Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
midilli tur
cruise-acenta
midilli renacar
whatsapp
schengen vize banka-hesap-bilgileri ozel indirim